Kovové okuliare leštenie vedomosti

- Nov 23, 2020-

S neustálym vývojom výroby a vedy a techniky existuje mnoho druhov metód leštenia kovov. Podľa rôznych princípov leštenia, tam sú hlavne mechanické leštenie, chemické leštenie, elektrochemické leštenie, chemické mechanické leštenie a tak ďalej. V súčasnosti sa tradičné mechanické leštenie vo veľkej miere používa v podnikoch na výrobu okuliarov.

Mechanické leštenie v špeciálnom leštiace stroje, veľmi jemným leštiacim práškom a brúsnym povrchom vytvoreným medzi relatívnym brúsenie a valcovanie na odstránenie opotrebenia značky, rozdelené do drsné leštenie,Strednáleštenie a jemné leštenie.

(1) Hrubé leštenie

Drsné leštenie je brúsenie, leštenie alebo brúsenie povrchu rámu tvrdým kolesom, takže sa tiež nazýva brúsenie alebo leštenie. Používa sa hlavne na odstránenie burr, poškriabaniu, výšivky značky, oxid kože,pieskový otvor, bublina, zvar korálky, zvar trosky a všetky druhy zrejmých chýb na povrchu rámu, aby sa zlepšila hladkosť povrchu a znížiť drsnosť povrchu.

Zrkadlový povrch po hrubom leštenie môže dosiahnuť iba úroveň alebo hladký stupeň, a nemôže dostať hladký povrch, takže ešte musí byť leštené a rafinované leštenie.

(2) Stredná leštenie

Stredné leštenie je ďalšie spracovanie hrubo lešteného povrchu rámu s väčšou tvrdosťou a menšou veľkosťou leštiaceho kolesa na odstránenie škrabancov, ktoré zanechalo hrubé leštenie, a získanie hladkého a mierne lešteného povrchu. Leštenie proces je vynechaný vo výrobe mnohých pohárov podnikov.

(3) Jemné leštenie

Jemné leštenie je použitie jemného leštiaceho kotúča (látkové koleso) spracovanie, ďalej znížiť drsnosť povrchu, aby sa dosiahol účel mikroskopické vyrovnanie tak, aby kovový povrch vyrovnanie jasné, aby sa získal veľmi jasný povrch, aby spĺňali požiadavky galvanického pokovovania.


Počas mechanického leštenia sa leštiace koleso otáča vysokou rýchlosťou a trenie medzi povrchom kovového zrkadlového rámu a leštiaceho kolesa vytvára vysokú teplotu, čo zlepšuje povrchovú plasticitu kovového zrkadlového rámu. Pri akcii leštiace sily dochádza k plastickej deformácii na povrchu kovového zrkadlového rámu. Konvexná časť je lisovaná a prúdená a konkávne časť je vyplnená, čo ďalej zlepšuje jemný nerovný povrch. Počas procesu leštenia, rozjasnenie agent reaguje s lešteného kovu urýchliť rýchlosť svetla. Mechanické leštenie je v podstate odstránenie oxidovej vrstvy kovu, takže množstvo rednutie je malý.